Pracodawca i pracownik
Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
W ubiegłym tygodniu na pytania odpowiadały:
Danuta Fryszemberg
GŁÓWNY SPECJALISTA W DEPARTAMENCIE WYNAGRODZEŃ W MINISTERSTWIE GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
Jadwiga Stefaniak
STARSZY SPECJALISTA W DEPARTAMENCIE WYNAGRODZEŃ W MINISTERSTWIE GOSPODARKI, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
Pracodawca i pracownik
Jak ma postąpić pracodawca, który nie ma już regulaminów pracy i wynagradzania, a chce się zwolnić z obowiązku wypłaty świadczenia urlopowego? Przecież przepisy pozwalają to uczynić jedynie przez zmianę regulaminu wynagradzania lub układu zbiorowego pracy. Zatrudniamy pięciu pracowników. Czy każdemu z nich muszę wręczyć wypowiedzenie zmieniające?
O|Od 1 stycznia 2003 r. pracodawcy zatrudniający poniżej dwudziestu pracowników mają wybór: mogą tworzyć zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (zfśs) albo wypłacać raz w roku świadczenie urlopowe każdemu pracownikowi idącemu na co najmniej czternastodniowy urlop wypoczynkowy. Mogą jednak odstąpić zarówno od tworzenia zfśs, jak i wypłaty świadczenia urlopowego. Umożliwia to art. 4 ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (tekst jedn....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta