Bariery i granty
Projekty realizowane za pieniądze unijne
Bariery i granty
- Coraz więcej tematów
- Przykłady szkoleń dotyczących Unii Europejskiej
- Organizatorzy i wykonawcy kilku rodzajów szkoleń w ramach RZL
- Potrzeby szkoleniowe przedsiębiorców
- Współpraca na różne sposoby
Sięgnięcie po unijne pieniądze to marzenie wielu firm, w tym także szkoleniowych. Praktyka pokazuje, że szanse, by je pozyskać, są niezbyt wielkie. Przyznawana pomoc jest jednak tak atrakcyjna, że warto próbować przebić się przez trudne, zbiurokratyzowane wymagania.
Jedno z pytań, jakie powinny postawić sobie polskie firmy szkoleniowe, to: czy mają szansę na unijne pieniądze i czy są przygotowane do rywalizacji na unijnym rynku? Sprawdzianem są międzynarodowe przetargi. Jesteśmy już po rozstrzygnięciu Phare 2000, w zakresie projektów ZZL. Teraz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) są już tzw. short listy (krótkie listy) uczestników biorących udział w przetargach na Phare 2001. Najczęściej wygrywają konsorcja zawiązywane przez firmy zachodnie i polskie.
Polskie firmy to lokalni partnerzy z regionów kraju, w których kontrakt ma być realizowany. Ich uczestnictwo w konsorcjum to jeden z warunków...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta