Można wybierać, ale z głową
Można wybierać, ale z głową
- Mówią absolwentki:
- Małgorzata Sabik
- Marta Moroczko
- Gdzie szukać informacji
Przed wejściem do UE powinniśmy wiedzieć, jak działać w nowym środowisku. Jedną z dróg przygotowania są studia europejskie - w tej chwili działa ich w Polsce ok. 150. Niestety, często nazwa "europejski" to zabieg czysto marketingowy, a programy są zbyt teoretyczne w porównaniu z zachodnimi. Studiować jednak warto, bo może to być dobra podstawa do samodzielnej nauki.
W ponad 100 ośrodkach edukacyjnych w całej Polsce, na około 150 różnego rodzaju studiach (tylko w Warszawie ponad 30), wykłada się zagadnienia związane z integracją europejską. Takie dane można znaleźć w "Informatorze o studiach europejskich", bezpłatnej publikacji Biura Koordynacji Kształcenia Kadr Funduszu Współpracy (BKKK), zawierającym szczegółowy wykaz kierunków i uczelni. Niestety, aktualne wydanie zostało już wyczerpane i chwilowo jest dostępne tylko w Internecie.
Specjalność "europeistyka" istnieje na wielu kierunkach studiów: od ekonomii przez politologię po budownictwo. Czym innym jest jednak kierunek o tej nazwie, który na razie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta