'Craft' wzmacnia
"Craft" wzmacnia
GRZEGORZ ŁYŚ
Ołów odgrywał od czasów starożytnych niezmiernie istotną rolę w rozwoju techniki i postępach cywilizacji. Obecnie jednak, gdy wiadomo już ponad wszelką wątpliwość, że zagraża poważnie ludzkiemu zdrowiu i środowisku naturalnemu, znalazł się w odwrocie. Współczesne społeczeństwa nie chcą podzielić losów starożytnego Rzymu, który - jak głosiła jedna z popularnych teorii - upadł z powodu ołowianych rur wodociągowych.
Starania o wyeliminowanie ołowiu ze środowiska trwają od wielu lat, m.in. w UE. Jednym z kroków w tym kierunku są dyrektywy WEEE (Waste Electric and Electronic Equipment) oraz RoHS - o ograniczeniu stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w przemyśle elektrycznym i elektronicznym. Nowe regulacje wprowadzają m.in. zakaz używania ołowiu w elektronice od czerwca 2006 r. Po tym terminie nie będzie można w UE, a więc zapewne także w Polsce, wprowadzać do obrotu zawierających go produktów elektronicznych.
Niewielkie będą także szanse sprzedania ich gdzie indziej....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta