Dwa dni i proste pytanie
Dwa dni i proste pytanie
- Wspólna kampania Bloku Senat 2001 i Karty Przyszłości
- Komentarz: Za świadomym wyborem
Wicepremier Grzegorz Kołodko przegląda narodowe plakaty propagujące wejście do Unii Europejskiej. Niebieski plakat nawołuje do głosowania na "tak" na Litwie
FOT. BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI
Gorąca debata w Sejmie nad rozpisaniem referendum unijnego. Po całym dniu obrad posłowie zdecydowali, że głosowanie będzie dwudniowe, a do urn pójdziemy 7 i 8 czerwca. Zdecydowali też o treści pytania, które zostanie zadane w referendum.
"Czy wyraża pani/pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?" - tak będzie brzmiało pytanie referendalne. Posłowie tylko nieznacznie zmodyfikowali formułę zaproponowaną przez prezydium Sejmu, czyli marszałka z SLD i wicemarszałków z UP, PO oraz PSL.
- W podjęciu decyzji dotyczącej pytania pomogła opinia bardzo powszechnie wyrażona przez Polaków w rozmaitych sondażach, w których wzięły udział setki tysięcy osób. Proste i klarowne pytanie najbardziej odpowiada Polakom - zapewniał wicemarszałek Sejmu Donald Tusk (PO).
Marszałkowie zaproponowali jednak także, by na karcie do głosowania umieścić...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta