Chłopskie wspomaganie
Chłopskie wspomaganie
JAROSŁAW GAJEWSKI
Choć od ponad pół roku ludowców nie ma już u władzy, to większość działaczy PSL, którzy zajmowali eksponowane stanowiska, nadal pracuje dla rządu. Mało tego, w państwowych spółkach ludowcy odnoszą większe sukcesy niż za czasów koalicji.
Tadeusz Steckiewicz, zanim zasiadł pod koniec 2001 roku z rekomendacji PSL w fotelu wiceministra skarbu, był między innymi przez trzy kadencje radnym partii Jarosława Kalinowskiego w Grodzisku Mazowieckim. Po rozpadzie koalicji SLD - UP - PSL w marcu tego roku stracił rządową posadę. Na krótko. W czerwcu resort skarbu przeforsował bowiem jego kandydaturę na nowego prezesa Mennicy Państwowej SA.
Nie pozamiatali
Na początku marca Leszek Miller wręczył dymisje rekomendowanym przez PSL ministrom, wiceministrom i wicewojewodom (wojewodów ludowcy nie mieli). - Wymieciemy wszystkich ich ludzi, łącznie ze sprzątaczkami - zapewniali w kuluarach Sejmu politycy Sojuszu, wściekli na niedawnych koalicjantów, po tym jak posłowie PSL nie podnieśli rąk na "tak" w głosowaniu za winietami. "Rz" sprawdziła, czy faktycznie SLD-owska miotła była skuteczna. Okazało się, że nie. Większość ludowców rekomendowanych na rządowe funkcje dalej pracuje na wysokich...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta