Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niezależność rzeczywista czy symulowana

02 marca 1995 | Kraj | JP

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

Niezależność rzeczywista czy symulowana

Zmiana zasad powoływania i odwoływania przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji to jeden z głównych punktów nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, którą Sejm rozpatrywał w środę w drugim czytaniu. Przedstawiając wyniki prac komisyjnych poseł Juliusz Braun (UW) podkreślił, że obowiązujące obecnie w tym zakresie przepisy ustawowe sprawiły, iż "demokracja przegrała z jednym z ośrodków władzy". Miał tu na myśli zmiany dokonane przez prezydenta na stanowisku przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz wśród jej członków. Demokracji -- mówił poseł Braun -- nie można narażać na takie próby, stąd propozycja nowelizacji ustawy zmierzająca do wzmocnienia niezależności Rady.

Wnioski z błędów

Komisja przedstawiła propozycję 20 zmian w dotychczasowej ustawie. W większości mają one charakter porządkujący i precyzujący. Tylko kilka z nich wywołało istotne kontrowersje.

Przewodniczącego Rady powoływałaby sama Rada ze swego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 418

Spis treści
Zamów abonament