Nie zmieniona oferta, trochę wyższe opłaty
Szkoły niepubliczne
Nie zmieniona oferta, trochę wyższe opłaty
Szkoły niepubliczne państwowe i prywatne są już znaczącym fragmentem systemu edukacji, na przykład do tego typu liceów ogólnokształcących uczęszcza co dziesiąty stołeczny licealista.
Szkoły te obiecywały i obiecują znacznie więcej niż placówki państwowe, przede wszystkim rozszerzoną naukę języków obcych, informatykę, koła zainteresowań, zajęcia dodatkowe, jak tenis, jazda konna, zagraniczne obozy narciarskie. Jednak do ich ofert należy podchodzić z pewną ostrożnością. Oto na przykład warszawskie LO Niepubliczne nr 6 Fundacji "Varsovia" reklamuje się: "szkoła realizuje autorski program nauczania w oparciu o własne podręczniki zatwierdzone przez MEN do użytku szkolnego", a jak się dowiedziałam w MEN, chodzi tylko o jedną książkę pomocniczą -- antologię tekstów, która znajduje się w ministerialnym wykazie książek pomocniczych.
Również ogłoszenie innych szkół: "angielski, hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski do wyboru", w praktyce oznacza, że uczeń wybiera tylko dwa języki obce. Z drugiej strony powszechnie znane są
kłopoty szkół publicznych
ze znalezieniem nauczycieli języków obcych. Doszło do tego, że minister edukacji Aleksander Łuczak wydał zarządzenie, w którym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta