Gaz popłynął, problem pozostał
Gaz popłynął, problem pozostał
- Bezpieczeństwo energetyczne Polski - obawy opozycji
- Przerwanie dostaw rosyjskiego gazu prezydent Łukaszenka nazwał aktem terroryzmu
- ROZMOWA NA GORĄCO - Walery Niestierow, ekspert ds. nafty i gazu analitycznej firmy Trojka Dialog: Gazprom to sobie obliczył
- NASZ GOŚĆ: Janusz Steinhoff, wicepremier odpowiedzialny za gospodarkę w rządzie Jerzego Buzka
Przez dobę Polska otrzymywała zbyt mało gazu ziemnego z powodu konfliktu między Gazpromem a Białorusią. Wczoraj po południu Rosjanie wznowili dostawy gazu do rurociągu, który tranzytem przez Białoruś biegnie do Polski i Niemiec. Rosyjskie zakręcenie kurka najbardziej odczuły zakłady azotowe, które nie mogły otrzymać tyle gazu, ile chciały.
Peter Mellbye, wiceprezes Statoil odpowiedzialny za gazownictwo: Dla nas regularność i niezawodność dostaw jest niezwykle ważnym elementem działania firmy. Dla Statoilu regularność dostaw to rzecz święta. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której świadomie i rozmyślnie odcinamy dostawy. To prowadziłoby do autodestrukcji.
Wczoraj w Polsce do całkowitego pokrycia potrzeb zabrakło ok. 5 mln m sześc. gazu. Dlatego Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zmniejszyło sprzedaż dla przemysłu azotowego....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta