Miasto ludzi młodych
Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania zaliczana jest do najlepszych szkół niepublicznych w kraju
FOT. KRZYSZTOF ŁOKAJ
W 160-tysięcznym Rzeszowie studiuje ponad 50 tysięcy młodzieży i tyle samo uczy się w szkołach podstawowych i średnich. To wyliczenie pokazuje, że Rzeszów jest miastem ludzi młodych, a tym samym miastem z przyszłością.
Liczba studentów kształcących się w mieście w stosunku do liczby mieszkańców należy do najwyższych w kraju. W Rzeszowie uczy się nie tylko młodzież z miasta i regionu, ale też grupa studentów z Ukrainy. Życie akademickie Rzeszowa koncentruje się m.in. wokół dwóch największych uczelni państwowych: Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej, ale mocną pozycję wypracowały sobie uczelnie niepubliczne, które kształcą już blisko 40 procent młodzieży akademickiej.
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza troszczy się głównie o techniczne zaplecze kadr dla gospodarki regionu. Początki uczelni sięgają lat sześćdziesiątych poprzedniego stulecia, gdy powstały wpierw wieczorowe, a następnie dzienne studia Wyższej Szkoły Inżynieryjnej. Na rozwój uczelni, a zwłaszcza jej profil kształcenia duży wpływ wywarła gospodarka, a w szczególności znajdująca się po sąsiedzku fabryka...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta