Wstrzymać prywatyzację strategicznych firm
- Komentarz: Samobójcza niechęć do prywatyzacji
Posłowie z większości partii chcą uchwały o wstrzymaniu decyzji prywatyzacyjnych, które dotyczą przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla polskich interesów. Na liście takich firm znalazły się: PKO BP, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz PZU SA, BGŻ i KGHM. Ze szczegółowej analizy opinii polityków o prywatyzacji PZU wynika, że zdaniem większości, państwo powinno zachować nad ubezpieczycielem kontrolę.
Propozycję uchwały Sejmu w sprawie wstrzymania sprzedaży dużych firm przegłosowali wczoraj - przygniatającą większością głosów - posłowie Sejmowej Komisji Skarbu Państwa. O jej dalszych losach zadecydują wszyscy posłowie podczas posiedzenia Sejmu.
Kierunki prywatyzacji - to za mało
W przyjętym projekcie Sejm miałby wezwać rząd do przedstawienia założeń, jakie będą obowiązywały przy zapowiadanej prywatyzacji PKO BP, PGNiG oraz przy sprzedaży należących do skarbu państwa akcji PZU, BGŻ i KGHM. Według posłów z Komisji Skarbu, założenia te "muszą uwzględniać strategiczne interesy Rzeczypospolitej Polskiej". Po przedstawieniu tych założeń Sejm miałby przeprowadzić nad nimi debatę i zająć swoje...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta