Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najważniejsze wyższe wykształcenie

14 lipca 2004 | Ekonomia | AB

Ubezpieczenia Nadzór sprawdza zdolność 140 prezesów do zasiadania w zarządach

Najważniejsze wyższe wykształcenie

ALEKSANDRA BIAŁY

Ponad 140 prezesów i członków zarządu firm ubezpieczeniowych musi do końca roku otrzymać akceptację nadzoru, by nadal pełnić swoje funkcje. Prezesi z wieloletnim stażem często są oburzeni tą weryfikacją. Wielu uważa, że nadzór źle interpretuje przepisy.

- Takie działania polskiego nadzoru doprowadzą do tego, że zagraniczne firmy będą szukać alternatywnych form działalności w Polsce - uważa jeden z ubezpieczeniowych specjalistów, prosząc o niepublikowanie nazwiska.

Od 1 maja Unijni ubezpieczyciele mogą jedynie zawiadomić o zamiarze sprzedaży polis na terenie Polski, bez konieczności zakładania tu firmy czy oddziału. Wówczas podlegają nadzorowi z macierzystego kraju.

- Wszędzie na świecie nadzór interesuje się osobami, które zasiadają w zarządach firm ubezpieczeniowych, gdyż zarządzają pieniędzmi powierzonymi im przez klientów - wyjaśnia Jan Monkiewicz, przewodniczący Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE). Zwraca uwagę, że jedną z najczęstszych przyczyn upadłości ubezpieczycieli jest niewłaściwe zarządzanie firmą.

Najważniejsze dokumenty

- W Polsce liczą się dokumenty i dokumenciki - wyjaśnia jeden z prezesów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3277

Spis treści
Zamów abonament