Informacja kluczem do inwestycji
Rynki Europy Środkowej w oczach brytyjskich inwestorów
Informacja kluczem do inwestycji
Brak wiarygodnych informacji finansowych ze spółek, planów strategicznych i prognoz zysku to najczęściej wymieniane przez brytyjskich inwestorów instytucjonalnych rodzaje informacji, jakie trudno jest im uzyskać ze spółek giełdowych w Europie Środkowej. Brytyjscy inwestorzy są zdania, że Polska jest najatrakcyjniejszym pod względem inwestycyjnym krajem w regionie.
Takie są wyniki badań ankietowych, przeprowadzonych wspólnie przez międzynarodową firmę Dewe Rogerson i "Rzeczpospolitą" wśród 50 największych brytyjskich instytucji finansowych, które inwestują w zagraniczne papiery wartościowe.
Z udzielonych w połowie marca odpowiedzi wynika, że 28 z nich inwestuje w Europie Środkowej i Wschodniej. W naszej części Europy mają one ulokowanych od 0, 2 proc. do 3 proc. swego portfela inwestycyjnego. Jest to od 1 do 5 proc. funduszów przeznaczonych na inwestycje na tzw. rynkach wschodzących. Kwotowo respondenci zaangażowali w Europie Środkowej od 19 mln USD do 100 mln USD.
Gdzie inwestują
Z 28 inwestorów obecnych w Europie Środkowej 22 odpowiedziało na naszą ankietę. 15 z nich inwestuje w Polsce, 13 na Węgrzech, a 11 w Czechach. Są też zaangażowani finansowo na Słowacji (8) , w krajach...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta