Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po co nam radio publiczne?

15 listopada 2004 | Publicystyka, Opinie | SJ

Stacje komercyjne nie są i nie będą w stanie nadawać audycji misyjnych

Po co nam radio publiczne?

Z obawą zabieram głos w dyskusji, jaką prawie dwa miesiące temu zaczął artykuł Jakuba Bierzyńskiego ( "Inwestycja w misję", "Rzeczpospolita" z 17 września ). Wszyscy bowiem dyskutanci siłą rzeczy koncentrują się na telewizji, radio pozostawiając na marginesie rozważań. To zresztą w jakiejś mierze zrozumiałe. Radia "słuchają wszyscy, ale nie wszyscy je słyszą". A już wręcz herezją byłaby w Polsce inna obserwacja. Taka mianowicie, że "nie wszystko, co dobywa się z radiowych głośników, jest radiem".

Bierzyński proponuje bowiem tzw. rozproszony model służby publicznej mediów o wolnorynkowych regułach finansowania. Ten tylko, kto nie wie, jak dzisiaj działają media, a zwłaszcza jak funkcjonuje i jest finansowane radio publiczne, może zakładać, że będzie to model skuteczny i efektywny. To model niezmiernie niebezpieczny dla radiofonii publicznej.

Po pierwsze, oddziaływanie rozproszonych audycji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3381

Spis treści
Zamów abonament