Lokal na dwóch
Lokal na dwóch
- Kto pyta, nie błądzi
- Gdy udziały w spółce z o.o. są niepodzielne
Ojciec z synem zawiązali spółkę cywilną. Za własne pieniądze i kredyt bankowy zaciągnięty przez nich jako wspólników spółki cywilnej kupili lokal użytkowy, zaznaczając w akcie notarialnym, że stanowi on wspólność łączną. Lokal miał być wynajęty osobom trzecim, ale plany się zmieniły i syn postanowił uruchomić w nim zakład fryzjerski. Zakład ten będzie prowadził na swój własny rachunek.
- Jak powinna wyglądać umowa, na podstawie której syn będzie działał w lokalu? Kto może wystąpić o zwrot VAT naliczonego przy nabyciu lokalu? Kto może amortyzować lokal, a kto zaliczyć w koszty działalności odsetki od kredytu za zakupioną nieruchomość? - pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
NAJPROŚCIEJ BYŁOBY W SPÓŁCE
Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby rozszerzenie przedmiotu działalności spółki cywilnej o usługi fryzjerskie. Wymagałoby to tylko zmiany umowy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta