Słońce w cenie
Słońce w cenie
Informacje praktyczne
Mamy najlepiej zachowane środowisko przyrodnicze w Alpach - chwalą się mieszkańcy niewielkiego, liczącego nieco ponad 40 tys. mieszkańców Tyrolu Wschodniego. Trudno się dziwić, skoro czwartą część regionu zajmuje Park Narodowy Wysokie Taury, rozciągający się również na sąsiadującą od wschodu Karyntię i od północy - Ziemię Salzburską.
Według klimatologów jest on najbardziej słoneczny w całej Austrii. Dzięki jesiennym niżom nadchodzącym znad Morza Śródziemnego - śnieg pada tu obficie i z powodu znacznych wysokości utrzymuje się długo, tak że spokojnie można tu szusować jeszcze w kwietniu. Jeśli do tego dodać 350 km tras zjazdowych w kilkunastu regionach narciarskich (obowiązuje wspólny karnet) - jasne staje się, dlaczego Tyrol Wschodni uchodzi za miejsce zimowego urlopu z wyższej półki.
Dla Polaków pewną niedogodnością jest znaczna odległość: od południowej granicy jest tu ok. 800 km. No, ale za to poznajemy - przynajmniej pośrednio - dwa kraje. Jeździmy wprawdzie po austriackich stokach, ale z widokiem na Dolomity i kosztujemy specjałów bardzo popularnej tu kuchni włoskiej.
Podzielony granicą
Warto wiedzieć, że Tyrol jest jednym z niewielu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta