W oczekiwaniu na ugodę z bankami
Hortex po przejściach
W oczekiwaniu na ugodę z bankami
Wielozakładowe przedsiębiorstwo Hortex nadal zatrudnia siedem tysięcy pracowników i pracuje dla niego 200 tysięcy kontrahentów. Pół roku temu zarząd spółki z pomocą trzech banków-wierzycieli i opracowanym planem uzdrowienia zamierzał w ciągu trzech lat wejść na giełdę i -- po znalezieniu inwestorów strategicznych -- przekształcić przedsiębiorstwo w silny holding ("Pod kontrolą banków", Rz. z 8. 11. 1994 r. ). W marcu br. zmieniony został zarząd spółki. Czy nowy będzie kontynuował program sprzed pół roku?
-- Program naprawczy i prognozy finansowe zostały utrzymane -- mówi nowy prezes zarządu Horteksu, dr Andrzej Szablewski. Są one dla nas drogowskazem, ale w minionych miesiącach życie skorygowało część prognoz i planów działania. Musieliśmy wprowadzić korekty w sposobach zarządzania w związku z przygotowywaną ugodą z bankami. Wzmocniliśmy zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, produkcją i zwiększeniem sprzedaży oraz wprowadziliśmy reżim oszczędnościowy w kosztach.
W porównaniu z poprzednim programu, zamierzamy znacznie zwiększyć sprzedaż. Konkurencja mocno na nas napiera. Minęły czasy, kiedy Hortex był najlepszy i największy. Do konkurencji rynkowej, moim zdaniem, trzeba odnosić się z pokorą i realizmem. Musimy być przede...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta