Prywatny operator nie jest partnerem
TP SA -- Telekom-Silesia SA
Prywatny operator nie jest partnerem
Od kilku miesięcy niezależny operator telekomunikacyjny Telekom- Silesia SA z Rudy Śląskiej próbuje podpisać z zarządem Telekomunikacji Polskiej SA umowę o współpracy. Jej warunki zostały ustalone i zaakceptowane przez obydwie strony, ale zarząd blokuje spółce rozpoczęcie inwestycji. Telekom-Silesia zobowiązał się przed ministrem łączności, że w czerwcu tego roku przyłączy na terenie województwa katowickiego 24 tys. numerów telefonicznych.
Spółkę Telekom-Silesia SA w Rudzie Śląskiej zawiązały w 1992 r. 23 gminy województwa katowickiego, m. in. Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Zawiercie, Olkusz, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Chrzanów, Będzin, Trzebinia. Wtym samym roku firma uzyskała od ministra łączności zezwolenie na budowę i świadczenie usług telekomunikacyjnych na obszarze województwa katowickiego bez jego największych miast: Gliwic (mimo że jest akcjonariuszem Telekom-Silesia) , Katowic, Bytomia, Tych i Sosnowca.
W grudniu 1994 r. Telekom-Silesia podpisał umowę z International Finance Corporation (agendą Banku Światowego) na sfinansowanie I etapu budowy inwestycji, tj. 110 tys. linii wartości 125 mln dolarów. Jak podkreślił Aamer Shahab z IFC, odpowiedzialny za inwestycje telekomunikacyjne -- była to największa zbiorowa pożyczka dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta