Profesjonalnie i z certyfikatem
Jeśli klientowi zależy na usłudze wysokiej jakości, powinien wybrać taką procedurę niszczenia, która da mu pewność, że dokumenty nie dostaną się w niepowołane ręce. Ważne jest, aby usługodawca plombował worki lub pojemniki z dokumentami, wydawał protokół ich odbioru oraz certyfikat poświadczający ich zniszczenie. Zwykle profesjonalne firmy niszczą w trzecim stopniu utajnienia dokumentów według niemieckich norm DIN 32757. Utajnienie dokumentacji polega na pocięciu jej na odpowiednio drobne ścinki. Im są one mniejsze, tym stopień utajnienia jest wyższy; chodzi o to, by uniemożliwić odczytanie zawartych tam informacji.
Korzystając z usług firm zajmujących się skupem makulatury, nie zawsze można liczyć na odpowiednie zabezpieczenie dokumentów. Z reguły dysponują one niszczarkami przemysłowymi o niskim stopniu utajnienia. Są też takie punkty skupu makulatury, gdzie dokumenty są zabezpieczane i kierowane do utylizacji bez pocięcia. Zdaniem Włodzimierza Krawczyka z firmy Dokumenta, brak procedury niszczenia i wywiezienie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta