Koncesje, zezwolenia i opłaty w transporcie
Decyzje o prywatyzacji TP SA -- dopiero w 1997 r.
Koncesje, zezwolenia i opłaty w transporcie
Decyzje o prywatyzacji TP SA zapadną dopiero w 1997 r. Do tego czasu będą prowadzone studia dotyczące metod i zakresu tej prywatyzacji -- wynika z "Kierunków zmian strukturalnych w polskiej telekomunikacji -- założenia polityki rozwoju telekomunikacji na wsi do roku 2000", które zaakceptował wczoraj KERM i rekomendował rządowi. Z założeń wynika, że TP SA będzie wyłącznym operatorem w sieci międzynarodowej, a w sieci międzymiastowej -- operatorem dominującym.
Państwo zachowa strategiczną kontrolę nad procesem zmian zachodzących w tym sektorze. Infrastruktura sieci międzynarodowej będzie należeć do Telekomunikacji Polskiej SA.
W sieciach lokalnych tworzone będą niezależne spółki operatorskie, również z udziałem TP SA. Zakłada się, że udzielane będą też koncesje operatorom niezależnym.
Do 2000 roku ma być w Polsce 25-30 abonentów telefonicznych na 100 mieszkańców. Równolegle rozwijane byłyby systemy komórkowe. 31 grudnia 1994 r. na 100 mieszkańców przypadało 13 telefonów (w miastach -- 18, 2, na wsi -- 4, 6) . W około 2500 wsiach nie ma nawet jednego aparatu telefonicznego i do końca 1995 r. takich wsi pozostanie ponad tysiąc.
Autorzy "Założeń" uważają, że nadal...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta