Przychodzi Dębiec do Radia Zet
W lipcu 2002 r. do Adama Michnika, naczelnego "Gazety Wyborczej", przychodzi producent filmowy Lew Rywin. Żąda łapówki w zamian za zmiany w ustawie o radiofonii i telewizji.
Historię haraczu Rywina zna cała Polska. Sam Rywin odsiaduje wyrok w więzieniu. Identyczna historia rozegrała się w Warszawie, w prywatnej firmie medialnej, niedługo po wizycie Rywina w Agorze. W tej sprawie prokuratura też wszczęła śledztwo - ale nie usłyszała o nim opinia publiczna.
Przychodzi pan z gorylemW 2002 roku, w połowie października, do Moniki Bednarek, prezes spółki Eurozet (właściciela Radia Zet), przychodzi Andrzej Dobrzański, właściciel firmy Egzekutor. Pokazuje jej umowę sprzed kilku lat.
Co jest w umowie? Katarzyna Woyciechowska (córka założyciela Zetki Andrzeja Woyciechowskiego, współwłaścicielka stacji) pożycza w niej 400 tys. dolarów od Aleksa J. Smitha i Małgorzaty Sz. Pożycza i deklaruje: jeśli nie spłaci długu, wierzyciele przejmą udziały w Eurozecie. Jak ustali później prokuratura, podpis Woyciechowskiej jest ordynarnie sfałszowany, a uznanie Eurozetu za dłużnika...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta