Umów się z agencją i zatrudnij pracownika tymczasowego
Agencje pracy tymczasowej zatrudniają pracowników tymczasowych wyłącznie po to, aby świadczyli pracę na rzecz innych podmiotów, zwanych pracodawcami użytkownikami. Jest to więc trójstronny układ, w którym ważna jest nie tylko umowa o pracę tymczasową, ale także porozumienie o zasadach współpracy między agencją i pracodawcą użytkownikiem.
Trzy stronyZanim pracodawca skorzysta z pracy tzw. czasownika, musi zawrzeć z agencją pracy tymczasowej ( APT) umowę cywilnoprawną o wypożyczenie takiego pracownika. Gdy ją podpisze, agencja rekrutuje pracownika i zawiera z nim umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną.
Umowa o pracę podpisana z pracownikiem tymczasowym ściśle wiąże się z porozumieniem zawartym wcześniej między agencją i pracodawcą użytkownikiem. Dlatego już na tym etapie wypożyczający powinien sprecyzować swoje wymagania.
Co powinno być w umowie z agencjąZgodnie z ustawą o zatrudnianiu pracowników tymczasowych (dalej ustawa o zpt) z umowy mają wynikać przede wszystkim ogólne warunki dotyczące pracy powierzanej pracownikowi tymczasowemu, czyli:
- - rodzaj wykonywanej ...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta