Co musi zrobić przedsiębiorca, gdy jest eksporterem niebezpiecznego produktu
Polskie firmy sprzedają coraz więcej produktów na rynki unijne, są również przedstawicielami producentów spoza Europy albo importerami. Polscy przedsiębiorcy bywają także dystrybutorami (hurtowymi lub detalicznymi) albo przedstawicielami wytwórcy takich produktów na obcych rynkach. Wszyscy oni powinni zwrócić uwagę na procedury, jakie obowiązują ich w razie wykrycia, że znajdujący się w handlu produkt jest niebezpieczny.
Kiedy przekazać informacjęProducenci i dystrybutorzy muszą poinformować urzędy w krajach, w których produkt jest na rynku, że ich towar stwarza zagrożenie dla konsumentów. Chodzi głównie o zabawki, artykuły dziecięce, sprzęt agd i rtv, auta itp., bo to ten asortyment należy do najczęściej zgłaszanych. Specjalne zasady (których tutaj nie omawiamy) obowiązują dla produktów żywnościowych. Znajdziemy je w rozporządzeniu 2002/178/WE oraz ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia (DzU...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta