Trudno pogodzić interesy pracodawców i związków
Umowa społeczna potrzebna jest do spokojnego dokończenia reformy emerytalnej, restrukturyzacji ochrony zdrowia, wprowadzenia polityki prorodzinnej i uporządkowania kwestii związanych ze stosunkami pracy. Jeśli pracodawcy i związki zawodowe dojdą do porozumienia z rządem, wzrosną szanse na zaakceptowanie projektów kolejnych ustaw w Sejmie i Senacie.
- Wszyscy twierdzimy, że potrzebna jest umowa społeczna, ale mam wrażenie, że każdy z nas myśli tylko o realizacji swoich postulatów, a nie o tym, że potrzebny jest konsensus. - Janusz Śniadek, przewodniczący NSZZ "Solidarność", sceptycznie traktuje początek negocjacji. We wtorek wieczorem on i szefowie innych organizacji z Komisji Trójstronnej podpisali z premierem deklaracje o rozpoczęciu rozmów. Zdaniem Śniadka zbyt dużo, jak na razie, jest wokół umowy społecznej hałasu medialnego, a za...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta