Do e-urzędu najlepiej za rok
Od ubiegłego roku, kiedy w połowie sierpnia administracja miała wprowadzić e-podpis, ale znowelizowana ustawa przedłużyła termin spełnienia tego obowiązku o dwa lata, niewiele się zmieniło na internetowych witrynach urzędów. Przedsięwzięcia, które już były wcześniej zrealizowane (m.in. Wrota Małopolski, Podlasia, Opolszczyzny), serwisy urzędów miejskich Gdańska, Warszawy, części powiatów i gmin, świadczą e-usługi w pewnym zakresie. Sprowadzają się one głównie do udostępniania formularzy, które można pobrać przez Internet, wydrukować i przesłać do urzędu albo wypełnić online i przesłać drogą elektroniczną. To nie wystarczy, by załatwić sprawę, ale pozwala przyśpieszyć procedurę. Unika się kilku wizyt w urzędzie, wystarczy w wielu przypadkach jedna.
Więcej spraw, ale nie do końcaW serwisach urzędów powiększyła się jedynie liczba procedur i spraw, które można częściowo załatwić drogą elektroniczną. O nowych większych przedsięwzięciach, uruchomieniu tzw. cyfrowych urzędów, niewiele słychać. W tej sytuacji sensacyjnie zabrzmiała niedawna informacja z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta