Dom z cumą
Michael Hojgaard Madsen z Danii‚ właścicielkawałka nabrzeża w Kopenhadze, chciał zamówić u Zaremby 400 wodnych domów, podobnych do tego, który zamierza zbudować dla siebie.
-Wyjaśniłem‚ mu że nie handluję domami na wodzie, tylko prowadzę w Internecie dziennik budowy po to, by innych przekonać do domów na wodzie. Po prostu chciałbym kiedyś mieć sąsiadów na Odrze - tłumaczy Kamil Zaremba, właściciel internetowej firmy marketingowej z Wrocławia. Jak każdy, kto marzy o domu‚ najpierw zamierzał go postawić na lądzie. Ale przeraziły go ceny działek w centrum miasta.
-Na co dzień wymyślam strategie marketingowe dla dużych firm. Zastosowałem więc tę samą co w nich metodę, myśląc o domu. Zadałem sobie pytanie: jak uniknąć płacenia za działkę? Dom musiałby zawisnąć w powietrzu lub stanąć na wodzie - opowiada. Jego ojciec - renowator drewnianych kościołów - pomysł z wodą uznał za realny. Inaczej uważali doświadczeni architekci, do których się zwracał z zamówieniem projektu.
Węższy niż śluza, niższy niż mostDzięki Fundacji Promocji Szczecina i Regionu Zachodniopomorskiego, która rok temu zorganizowała konkurs na projekt domu na wodzie, Zaremba trafił do Pawła Barczyka, wówczas jeszcze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta