Oczekiwanie na wynik wyborów
Oczekiwanie na wynik wyborów
Kolejne sesje mijającego tygodnia zostały wyraźnie zdominowane przez oczekiwanie na wynik wyborów i przez obserwację toczącej się kampanii wyborczej. W jednym chociaż dołączyliśmy już do Europy. W tym mianowicie, że podczas kampanii wyborczej nie przebiera się w środkach i ochoczo sięga do wszelkich możliwych spraw osobistych kandydatów i ich sztabów. U nas wciąż powoduje to pewne zdegustowanie. Również toczący się w USA spór o budżet i płynące z tego konsekwencje w postaci paraliżu tamtejszych służb państwowych wskazują, że wbrew naszym własnym opiniom jesteśmy wręcz krajem spokoju i porządku. Także ostatnie inwestycje kapitału zagranicznego, wspominając Amerykanów w Dom-Plaście i Koreańczyków w FSO pokazują, że chyba trochę wyolbrzymiamy wpływ na gospodarkę. A nie są to przecież inwestycje, które można by zlikwidować składając w powyborczy poniedziałek zlecenie sprzedaży PKC.
Uważne przyjrzenie się rynkowi w ostatnim okresie wskazuje na zajmowanie pozycji przez dużych inwestorów i sprzedawanie akcji przez osoby przestraszone. Skłania to do konkluzji, że o ile wynik niedzielnych wyborów może wywrzeć duży wpływ na giełdowe notowania w nadchodzącym tygodniu, o tyle w perspektywie jednego--dwóch miesięcy ceny najatrakcyjniejszych walorów powinny być tak czy owak znacząco wyższe. Może...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta