Mniej eksperymentów
Art Cologne '95
Mniej eksperymentów
Drugą dekadę listopada miłośnicy sztuki tradycyjnie rezerwują dla kolońskich targów Art Cologne. Już po raz 29. te najstarsze na świecie i do dzisiaj uważane za jedne z najważniejszych targi sztuki współczesnej otworzyły swoje podwoje dla kolekcjonerów, krytyków i szerokiej publiczności.
W trzech halach targowych, na powierzchni 42 tys. m kw. wystawia przez dziesięć dni 349 galerii z 22 krajów, w tym 128 z zagranicy. To rekordowa liczba. Jedynym polskim reprezentantem jest, po raz szósty, Galeria Kareńska z Poznania, sprzedająca sztukę o charakterze komercyjnym. Wśród stoisk z międzynarodowymi czasopismami artystycznymi od kilku lat też ma swoje stanowisko "Art & Business".
Są na Art Cologne prace wybitnych polskich artystów: Władysława Strzemińskiego, Romana Opałki, Mirosława Bałki i Leona Tarasewicza. Jednak prezentują je tutaj nie polskie, a zagraniczne galerie, które zdecydowały się na promowanie naszych twórców.
Odejścia i powroty
Aby w całości obejrzeć Art Cologne i uczestniczyć w licznych pokazach i dyskusjach, potrzeba przynajmniej kilku dni. Różnorodność propozycji,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta