CNN: Amerykańska czy globalna
CNN: Amerykańska czy globalna
Jan Palarczyk z San Francisco
W siedzibie CNN w Atlancie wszyscy z niecierpliwością czekają na decyzję rządu USA w sprawie planowanej fuzji Time Warner z Turner Broadcasting, które ma otrzymać z tytułu tej tansakcji 7, 5 mld dolarów. Na razie federalna komisja handlu FTC poprosiła właścicieli telewizji kablowych w USA o wyrażenie opinii, czy proponowana transakcja nie będzie równoznaczna z wprowadzeniem monopolu na rynku płatnej telewizji. Jeżeli rząd wyrazi zgodę i umowa dojdzie do skutku, to do kieszeni prezesa Turner Broadcasting, Teda Turnera, trafi co najmniej 2, 5 mld dolarów.
Milioner, a wkrótce być może już miliarder, Turner wyznaje, że zawsze żył na krawędzi. -- Robienie pieniędzy zaczyna się od tego, że się ich nie ma. Trzeba je najpierw pożyczyć i od razu zainwestować. Potem trzeba znowu kogoś przekonać, żeby pożyczył. I znowu zainwestować. Z czasem staje się to coraz trudniejsze, bo przyszły milioner ma straszne długi. A kiedy się wreszcie dorobisz, to musisz zacząć rozdawać.
Według "Wall Street Journal", Turner przekazuje średnio 5 mln dol. rocznie na cele charytatywne.
Fidel Powiedział
Korporacja Turner Broadcasting jest właścicielem sieci informacyjnej CNN. Na ekranie telewizora CNN przedstawia się widzom jako "International news leader". Ta...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta