Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koniec pierwszego etapu

13 marca 1996 | Media, Internet | ZN

Wstępne wyniki finansowe za 1995 rok pokazują, że wypracowano co najmniej 90 mln zysku netto -- po doliczeniu ulgi inwestycyjnej będzie więc to wynik na poziomie ubiegłorocznego.

Koniec pierwszego etapu

Zbigniew Niezgoda

Dymisja Wiesława Walendziaka z funkcji prezesa Zarządu Spółki Telewizja Polska SA po raz kolejny zwróciła powszechną uwagę na problematykę telewizji publicznej. Po raz kolejny też okazało się, że wszyscy w Polsce są ekspertami od telewizji, a w szczególności od tego, jakie programy są dobre, a jakie złe i jak powinno się gospodarować jej środkami materialnymi.

W dyskusjach o Telewizji Polskiej dominuje niestety stylistyka gazetek wielkich hieroglifów. Najważniejsze są hasła. Dla faktów i rzeczowej argumentacji nie starcza już miejsca. Owe hasła to karykaturalny obraz Telewizji Polskiej, pasowanej na marnotrawnego molocha, uwikłanego w gry polityczne, a w dodatku szybko się komercjalizującego w warstwie programowej. Za dowód dla owych tez służą korytarzowe plotki, najczęściej zaś używanymi słowami w telewizyjnych dysertacjach są: "podobno", "mówi się". Za przykład owego sposobu dyskutowania o TVP może posłużyć artykuł, który w bieżącym tygodniu opublikowała "Polityka". Autor artykułu Marek Ostrowski pisząc o wynikach finansowych TVP myli na przykład przychody z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 698

Spis treści
Zamów abonament