Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dwa języki

23 października 1993 | Kraj | BM MS

Konflikt TVP i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Dwa języki

Dziennikarze lubią konferencje prasowe organizowane przez Marka Markiewicza, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jest on dowcipny, czasem złośliwy i z lubością wytyka grzechy telewizji. Markiewicz jest zaprzeczeniem Janusza Zaorskiego, przewodniczącego byłego Radiokomitetu, z którym kontakty sprowadzają się do zdobywania Szklanej Góry: setek telefonów, pertraktacji z sekretarkami, w większości wypadków zakończonych klęską. Tym chętniej cytowane są przez prasę krytyczne uwagi Markiewicza o funkcjonowaniu telewizji. Markiewicz wywleka przewiny telewizji, a Zaorski przewiny Rady i sprawy wątpliwe kieruje do sądu. Powszechnie mówi się o niechęci obu przewodniczących. Czy naprawdę istnieje konflikt personalny między nimi, czy też istnieje zasadnicza sprzeczność między interesami Rady i TVP, a zgodne współdziałanie tych ciał jest po prostu niemożliwe?

-- My nie jesteśmy od lubienia się -- mówi Marek Markiewicz.

W momencie powołania Markiewicza na przewodniczącego Krajowej Rady mówiono, że jest to nominacja, która utrudni życie prezesowi Zaorskiemu (był on zresztą w ymieniany jako jeden z kandydatów prezydenta do Rady) .

Janusz Zaorski (rocznik 1947) jest reżyserem kilkunastu filmów fabularnych, telewizyjnych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 96

Spis treści
Zamów abonament