Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prywatyzacja nabiera tempa

24 maja 1996 | Ekonomia | DM

Telekomunikacja na świecie

Prywatyzacja nabiera tempa

Prawdopodobnie w przy -szłym tygodniu Rada Ministrów oceni przygotowany przez Ministerstwo Łączności dokument pt. "Polityka rozwoju telekomunikacji", który w końcu kwietnia zatwierdził Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Dokument ten omawia szczegółowo kondycję sektora telekomunikacji w Polsce oraz w krajach Unii Europejskiej, a także określa zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne w Polsce do 2000 r. , w niektórych przypadkach zaś do 2010 r. Wspomina się w nim też o propozycji restrukturyzacji i ewentualnej prywatyzacji TP SA.

We wtorkowym wydaniu "Rz" omówiliśmy podstawowe założenia tego dokumentu. Wczoraj przedstawiliśmy opinię Urzędu Antymonopolowego na temat polityki rozwoju telekomunikacji w rozmowie z jej prezesem, Andrzejem Sopoćko. Zgodnie z obietnicą, dziś zaprezentujemy procesy prywatyzacyjne sektora telekomunikacyjnego wybranych krajów europejskich i USA. W jednym z kolejnych wydań "Rzeczpospolitej" przedstawimy potencjalnych największych konkurentów TP SA i możliwości kierunku rozwoju telekomunikacji na świecie.

Stany Zjednoczone

W USA działa obecnie ponad 2100 telekomunikacyjnych operatorów, w tym 1300 lokalnych i 700 od połączeń długodystansowych. W większości są to małe firmy i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 761

Spis treści
Zamów abonament