Tanie i dobre
Coraz więcej lekarzy z zagranicy chce się zapoznać z operacyjnymi możliwościami polskiego systemu kręgosłupowego DERO
Tanie i dobre
Największe na świecie firmy produkujące instrumentarium medyczne zainteresowane są nabyciem polskiego systemu korekcyjno-stabilizacyjnego o nazwie DE-RO, wytwarzanego przez zielonogórską firmę LfC. Jeszcze niedawno lekceważąco porównywano go do syrenki, którą przeciwstawiano niemieckiemu mercedesowi. Dziś wielu specjalistów otwarcie przyznaje, że polskie rozwiązanie jest konkurencyjne wobec podobnych, wytwarzanych przez firmy zagraniczne, które przeznaczają ogromne środki na ich promocję. Zalety urządzenia doceniła komisja konkursu "Mistrz Techniki -- Warszawa 1996", która przyznała mu nagrodę specjalną. Dodajmy, że podczas tegorocznego międzynarodowego salonu medycznego SAL-MED w Poznaniu system otrzymał też nagrodę "Złotego Eskulapa '96".
-- W grę wchodzą miliony dolarów -- powiedział "Rz" współtwórca uniwersalnego systemu DERO dr Lechosław Ciupik, właściciel firmy LfC. Uważa jednak, że sprzedaż praw do systemu mogłaby okazać się niekorzystna dla krajowej służby zdrowia. Polskie instrumentarium, przyrównywane do "kręgosłupowego LEGO", jest tańsze w użyciu od podobnego sprzętu produkcji zachodniej. Dzięki temu właśnie w ostatnich kilku latach,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta