01 września 2014 | Sport | Tomasz Wacławek
Robert Lewandowski w Bayernie: dwa mecze ligowe,  gol i asysta
źródło: PAP/EPA
Robert Lewandowski w Bayernie: dwa mecze ligowe, gol i asysta

Bayern remisuje z Schalke 1:1 przez błąd sędziego. Kolejna wpadka Manchesteru United. Chelsea i Swansea bez straty punktów w Anglii.

Robert Lewandowski coraz lepiej rozumie się z nowymi kolegami z Monachium. Efekty było widać w Gelsenkirchen. W sobotę król strzelców ubiegłego sezonu trafił pierwszy raz w oficjalnym meczu Bawarczyków – po ładnej akcji zespołu i wymianie podań z Sebastianem Rode dał mistrzom Niemiec prowadzenie. Już w dziesiątej minucie.

Bayern dominował, wydawało się, że zmierza po drugie ligowe zwycięstwo. – Przez 25 minut graliśmy znakomicie. Potem zwolniliśmy, oddaliśmy rywalom inicjatywę i wpadliśmy w kłopoty – przyznał trener Pep Guardiola.

Schalke zaczęło sezon fatalnie. Z Pucharu Niemiec odpadło już w pierwszej rundzie po porażce z...