Bohater Sokołow

10 maja 2002 | Sport | NW

Hokejowe MŚ Rosja pierwszym finalistą

W rozegranym w Goeteborgu pierwszym półfinałowym meczu hokejowych mistrzostw świata Rosja wygrała w rzutach karnych z Finlandią 2-0. Po trzech tercjach i dogrywce było 2:2.

W trzeciej tercji Finowie strzelali na rosyjską bramkę 20 razy, a Rosjanie na fińską - 3. Po 60. minutach, gry Finowie prowadzili w tej klasyfikacji 40 do 10, a w dogrywce nie schodzili z rosyjskiej strefy obronnej. Gola jednak nie zdobyli, bo bramkarz Maksim Sokołow rozgrywał mecz życia. W rzutach karnych też był nie do pokonania. Finowie na cztery próby nie wykorzystali żadnej, natomiast Rosjanie (Walery Karpow i Andriej Kowalenko) - dwie.

W niedzielnym finale Rosja zagra ze zwycięzcą meczu Szwecja - Słowacja, który zakończył się po zamknięciu tego wydania gazety.

1/2 finału: - Rosja - Finlandia 2:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0) - po dogrywce, rzuty karne 2-0. W.M.