16 kwietnia 2009 | Życie Warszawy | Piotr Kaszubski
W finale wyrównana gra toczyła się do stanu 2:2
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Zawodnicy Legii niespodziewanie wywalczyli srebrny medal w mistrzostwach Polski młodzików do lat 16. W finale przegrali z Unią Oświęcim 2:7

Planem minimum będzie wyjście z grupy – zapowiadał przed imprezą rozgrywaną na Torwarze II prezes Legii Piotr Demiańczuk. Jednak zespół występujący pod nazwą HUKS Mazowsze/Legia zagrał lepiej, niż oczekiwano i dotarł aż do finału .

Do ostatniego meczu mistrzostw podopieczni czeskiego trenera Lubomira Witoszka przystąpili jednak osłabieni. Z Unią Oświęcim nie mógł wystąpić jeden z czołowych zawodników HUKS Mazowsze/Legia Bryan Świderski.

– W półfinale dostał dziesięciominutową karę. Ponieważ było to jego drugie takie przewinienie w imprezie, został zawieszony na jeden mecz – wyjaśnia kierownik zespołu Arkadiusz Szaniawski....