Dreszczowce to nasza specjalność

10 września 2009 | Sport | Janusz Pindera
Atakuje Piotr Gruszka. Obok Bartosz Kurek i libero Piotr Gacek
autor zdjęcia: MUSTAFA OZER

Polska – SŁowacja 3:2. Kolejny pięciosetowy mecz wygrany przez Polaków, którzy po 26 latach zagrają o medal ME

Po zwycięskim tie-breaku w spotkaniu z Hiszpanią Piotr Gruszka, najskuteczniejszy w polskiej drużynie, powiedział, że takie mecze może grać codziennie, pod jednym warunkiem: jeśli będą się kończyć tak jak ten z mistrzami Europy.

Atakujący naszego zespołu chyba nie przeczuwał, że w kolejnym występie w Izmirze przyjdzie mu przeżyć to samo. I że znów on będzie musiał gasić pożar, gdy młodszym kolegom zaczną drżeć ręce.

Tie-break zaczął się od skutecznego ataku Polaków, którzy nie zdążyli jeszcze zapomnieć fatalnego czwartego seta przegranego bez walki 14:25. To był szok, tym bardziej że w trzeciej partii Słowacy dostali solidne lanie, po którym nie mieli prawa się podnieść z kolan. Polacy wygrali 25:10, prowadzili w setach 2:1 i chyba byli już zbyt pewni swego. Niewiele brakowało, by...