Orły przyłożyły Hutnikom

02 czerwca 2010 | Życie Warszawy | jz

W meczu piątej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) Warsaw Eagles pokonały na stadionie Marymontu Zagłębie Steelers Interpromex 30:0.

Dla obu drużyn niedzielne starcie było bardzo istotne. Po dwóch porażkach w pierwszych trzech meczach sezonu tylko zwycięzca pozostawał w grze w półfinale ekstraklasy.

Od początku meczu warunki gry dyktowały formacje obronne obu drużyn, które skutecznie rozbijały akcje ofensywne. Pierwsze punkty gospodarze zdobyli po ładnym kopnięciu z pola pod koniec pierwszej kwarty. W drugiej Orły zdobyły przyłożenie po podaniu grającego w tym meczu na pozycji pierwszego rozgrywającego Romana Iwańskiego.

W drugiej połowie gospodarze po kilku efektownych seriach zagrań ofensywnych oraz dobrej grze obronnej zdobyli jeszcze trzy przyłożenia. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Orłów 30:0.

Świetny mecz rozegrał nowy nabytek Eagles – Amerykanin Tyrone Landrum. Zdobył on trzy przyłożenia po akcjach, które były ozdobami meczu.