POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Brazylia płacze po porażce

03 lipca 2010 | Pierwsza strona | Michał Kołodziejczyk
źródło: REUTERS

Dani Alves (na zdjęciu – leży na murawie, za nim Holender Andre Ooijer) popłakał się po ostatnim gwizdku – Brazylia, pięciokrotny mistrz świata, nie zdobędzie medalu na tegorocznym mundialu.

Brazylijczycy przegrali 1:2 z Holandią, choć po 10 minutach prowadzili 1:0 po golu Robinho i pokazali radosny futbol. Jednak w drugiej połowie sprowadzili na siebie falę nieszczęść. Najpierw samobójczą bramkę zdobył Felipe Melo, kwadrans później gola strzelił Wesley Sneijder, a na koniec Melo wyleciał z boiska.

W półfinale Holandia zmierzy się z Urugwajem, który pokonał Ghanę w rzutach karnych 4-2. W normalnym czasie i po dogrywce był remis 1:1.