Afryka bez Afryki

03 lipca 2010 | Mundial | Paweł Wilkowicz

Urugwaj – Ghana 1:1, k. 4-2. Ghana już prawie była w półfinale, ale zmarnowała rzut karny w ostatniej minucie dogrywki, a po niej kolejne dwa

Pożegnanie odbyło się we łzach. Asamoah Gyan długo nie chciał się oderwać od ramienia jednego z kolegów, trener Milovan Rajevac wyglądał jak człowiek, któremu świat usunął się spod nóg. Zamiast Gyana i pierwszego awansu Afryki na okładkach będzie urugwajska radość i nowa ręka Boga. Tym razem nie strzelała gola, tylko zatrzymywała piłkę, i inaczej niż ta Maradony, nie umknęła sędziemu. Ale Luis Suarez i tak będzie bohaterem.

Szaleństwo wybuchło w ostatniej minucie dogrywki. Zaczęło się od rzutu wolnego po faulu, którego nie było, z boku pola karnego. Po dośrodkowaniu Johna Pantsila Stephen Appiah trafił w nogi stojącego w bramce obok Suareza Jorge Fucile, a dobitkę Dominica Addiyaha napastnik Ajaksu musiał zatrzymać ręką.

Piłkarze Ghany już widzieli się wtedy w...