Prezent pod choinkę

20 grudnia 2010 | Sport | Janusz Pindera
Adam Małysz po raz 85. stanął na podium zawodów o Puchar Świata. Wyprzedza go tylko Fin Janne Ahonen (108)
źródło: AFP/FABRICE COFFRINI

Adam Małysz drugi i trzeci w zawodach w Engelbergu. Zwycięstwa Thomasa Morgensterna i Andreasa Koflera

W sobotę Małyszowi niewiele zabrakło do zwycięstwa, pierwszego od prawie czterech lat. W niedzielę dokonał wielkiej sztuki, z 17. miejsca po pierwszej kolejce w drugiej doleciał na podium. Przegrał tylko z Austriakami – Andreasem Koflerem i Thomasem Morgensternem, którzy rządzą na skoczniach w tym sezonie.

Tym razem Małysz nie był jednak osamotniony w walce o wysoką pozycję. Stefan Hula zajął siódme miejsce, najlepsze w karierze, a Kamil Stoch dziewiąte. I jak powiedział w studiu TVP Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, cieszy to bardziej niż znakomita postawa Małysza, bo do niej jesteśmy przyzwyczajeni.

Do finałowej serii nie weszli Dawid Kubacki i Krzysztof Miętus, a Marcin Bachleda odpadł w kwalifikacjach.

Dzień wcześniej Małysz nie miał tak solidnego wsparcia (Stoch był 12.), ale od wygranej dzieliły go jedynie 2 metry. Przegrał tylko z najskuteczniejszym w tym sezonie...