Egzemplarz za 2, 5 tysiąca dolarów
Egzemplarz za 2, 5 tysiąca dolarów
Coraz głośniej mówi się o zmierzchu tradycyjnej książki drukowanej, którą zastąpić mają publikacje elektroniczne oraz Internet, będący większą składnicą informacji niż przeciętna biblioteka. Płyta CD-ROM może zastąpić ponad 300 tys. stron maszynopisu, czyli ok. 20 kg najcieńszego tzw. biblijnego papieru. Wytłoczenie płyty CD, już przy nakładzie 500 egz. , jest tańsze od druku. Wszystko wskazuje na to, że w bliskiej przyszłości w bibliotekach zamiast zakurzonych woluminów będziemy oglądać zamknięte w plastykowych pudełkach srebrne metalowe krążki. Prawdziwych bibliofilów jednak żadne racje nie przekonają do nowych form publikacji. Czym jest bowiem nowoczesna technika w obliczu ponad 550-letniej tradycji słowa drukowanego.
W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się książki niepowtarzalne, pięknie ilustrowane, ze zdobionymi oprawami, wykonane na czerpanym papierze technikami drukarskimi nawiązującymi do czasów Johannesa Gutenberga. Książki takie, obok nowoczesnych multimedialnych publikacji, możemy oglądać na największych światowych imprezach targowych we Frankfurcie czy w Chicago. Wydawane są w nakładach rzadko przekraczających 200 egzemplarzy, często zresztą każda kopia posiada własny numer i sygnaturę autora czy artysty,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta