Rozkołysany Paderewski
Rozkołysany Paderewski
Jacek Cieszewski
Racje mieszkańców budowanych z wielkiej płyty bloków osiedla imienia Paderewskiego w Katowicach są proste, ludzkie. Kazimierz Wiertelorz: -- To było po obiedzie, 25 lutego, niedziela, akurat kończył się serial "Północ -- Południe". Jak tąpnęło, to fotelem, na którym siedziałem, zatrzęsło, a moja wnuczka zaczęła płakać. Jolanta Wierzbicka: -- Czegoś takiego, jak długo żyję, to nie widziałam. Pięć minut huśtał mi się żyrandol i kinkiety na ścianie. Niby nic się nie stało, ale nie dziwię się, że ludzi to poruszyło.
Racje górniczych prezesów, dyrektorów i profesorów mają przekonać i uspokoić.
Chodzi o osiem milionów ton węgla wybieranego spod osiedla przez kopalnię "Katowice". "Węgla bardzo dobrej jakości" -- uściśla anonimowy autor artykułu w finansowanym przez górnicze lobby czwartkowym dodatku do "Trybuny Śląskiej".
To tyle, by zrozumieć, co się działo 15 maja na zebraniu zwołanym w osiedlowej szkole przez zmuszoną do tego przez swoich członków Spółdzielnię Mieszkaniową im. I. J. Paderewskiego.
Mineralna i słone paluszki
Stoły na tym zebraniu zajmowały trzy czwarte sali. Stały na nich wody mineralne i słone paluszki. Żeby nikt nie pomyślał, że są dla wszystkich,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta