Połączył ich wspólny interes, teraz rozdzielił los
Instytut Technologii Elektronowej
Połączył ich wspólny interes, teraz rozdzielił los
Padł przemysł półprzewodnikowy, duże Centrum Naukowo-Produkcyjne Półprzewodników z fabryką Tewa nie istnieje. Instytut Technologii Elektronowej w Warszawie po zniżonej cenie kupiła Agencja Rozwoju Przemysłu.
-- Agencja Rozwoju Przemysłu ma piękną nazwę, ale nie jest w stanie sprostać wielu dzisiejszym wyzwaniom. Kupiła nasz obiekt za małe pieniądze i w dokumentach zobowiązała się do wznowienia produkcji półprzewodników w Polsce i zapewnienie warunków działania Instytutowi Technologii Elektronowej. Do tej pory z poczynionych obietnic w ywiązała się bardzo słabo. Dajemy sobie radę, ale nie obyło się bez kłopotów - mówi prof. Cezary Ambroziak, dyrektor ITE.
Cała produkcja, wszystko co działo się w dziedzinie półprzewodników, jeszcze do niedawna było w rękach monopolisty. Z różnych powodów CEMI nie radziło sobie w nowej rzeczywistości. W 1994 r. syndyk wstrzymał wszelkie działania produkcyjne jako nieopłacalne i jednocześnie podjął decyzję zamknięcia zakładu i wszystkich fabryk znią współpracujących. Pion mikroelektroniki Instytutu o d początku...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta