Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Uniewinnienie i co dalej

23 września 1996 | Prawo | MA

Prosto ze Strasburga

Uniewinnienie i co dalej

Samo uniewinnienie oskarżonego nie oznacza, iż aresztowanie w śledztwie było bezpodstawne.

Zarzuty dotyczące nieprawidłowości w działalności finansowej holenderskiego Funduszu Emerytalnego Służby Cywilnej (ABP) zostały opublikowane anonimowo w 1983 r. w "Czarnej księdze". Mason, dyrektor ds. inwestycyjnych ABP, i Van Zon, biznesmen, zostali oskarżeni o fałszerstwo i korupcję. 10 maja 1984 r. Massona osadzono w areszcie policyjnym, a następnie tymczasowo aresztowano. W postanowieniu z 21 lutego 1985 r. sąd w Maastricht uchylił areszt, zamieniając go na nadzór policyjny i obowiązek oddania paszportu. Nie mógł również porozumiewać się z Van Zonem. Restrykcje te uchylono w marcu 1986 r.

W maju 1987 r. sąd okręgowy skazał Massona za niektóre z zarzuconych mu przestępstw na rok więzienia i grzywnę. Sąd apelacyjny uniewinnił go.

Von Zon był tymczasowo aresztowany od 11 maja 1984 r. do 29 stycznia 1985 r. Miał meldować się raz w tygodniu u sędziego śledczego oraz wpłacić kaucję. Obowiązek meldowania się uchylono w lutym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 867

Spis treści
Zamów abonament