Jak podzielić, jak pomnożyć
Atrakcyjną działkę w willowej części Mokotowa, jednej z najdroższych dzielnic Warszawy inajbardziej atrakcyjnych terenów budowlanych w kraju, władze dzielnicy sprzedały w cenie poniżej stu złotych za metr kwadratowy. Kilkunastokrotnie niższej od wyznaczonych przez wolny rynek
Jak podzielić, jak pomnożyć
Anna Wielopolska
Prokuratorzy z dzielnicy Mokotów liczą na sędziów. Przypadków nieprawnego dysponowania działkami w dzielnicy jest tak dużo, że do kiedy nie zapadnie surowy wyrok przynajmniej w jednej, proceder stanie się powszechny. Za nieprawne dysponowanie działkami odpowiadają urzędnicy. Za naruszenie prawa grozi im m. in. zakaz wykonywania zawodu. Nawet jednak taka sankcja nie odstrasza od procederu.
Pozory legalności
Pięć lat temu warszawska firma Intercam, inwestor budujący m. in. osiedla domów jednorodzinnych w Konstancinie, magazyny w Mszczonowie złożyła w gminie Mokotów wniosek o wskazanie lokalizacyjne na działce budowlanej przy ulicy Kieleckiej 31. Firma chciała budować, urząd rozpatrzył podanie i wydał wskazanie lokalizacyjne, a zamiast decyzji o lokalizacji, firma otrzymała informację, że działka zostanie wystawiona do przetargu na zasadach ogólnych.
Firma Intercam czekała cierpliwie, przez pięć lat przetarg jednak nie nastąpił. Działka przy ulicy Kieleckiej 31 została...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta