Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

23 października 1996 | Ekonomia | JG

Informacje

Przeciętny obserwator kojarzy polski futbol przede wszystkim ze słabym poziomem gry zawodników (dopiero 55. miejsce reprezentacji Polski w rankingu FIFA) , chuligaństwem kibiców, obskurnymi stadionami oraz z aferami i kłótniami pomiędzy wysokiej rangi działaczami. A przecież piłka nożna jest trwale wpisana wkulturę naszego kraju. Prawie każdy Polak chciałby ponownie przeżywać emocje towarzyszące walce naszych rodaków o wysokie pozycje na arenie międzynarodowej. Jednak ciekawa, przyciągająca kibiców gra piłkarzy, modernizacja i rozbudowa piłkarskiej infrastruktury i w efekcie międzynarodowe sukcesy polskich zawodników zależą od głębokich przemian klubów sportowych, od dostrzeżenia w nich nie tylko organizacji sportowych, ale też organizmów działających na podstawie rachunku ekonomicznego. To on najczęściej decyduje dziś o sportowych sukcesach we współczesnym świecie.

Sytuacja w klubach

Zmorą wielu polskich klubów jest ich krytyczna sytuacja finansowa. Brakuje funduszy na stworzenie dobrych składów drużyn, wyjazdy zawodników, sprzęt sportowy, szkolenia młodzieży, modernizację stadionów. Często kluby nie wywiązują się z kontraktów zawartych z zawodnikami: nie wypłacają im obiecanych pensji, premii.

Przyczyn tego stanu należy upatrywać w nieudolnej działalności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 893

Spis treści
Zamów abonament