Niemcy czekają na wyrok
Merkel zrobiła, co mogła dla ratowania euro i zagrożonych krajów – wywołało to w Niemczech nastrój żałoby
Szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle, jeden z liderów FDP, partnera koalicyjnego rządu Angeli Merkel, ostrzega pośrednio panią kanclerz przed wprowadzeniem euroobligacji i wszelakich instrumentów mogących doprowadzić do tego, że Niemcy będą zmuszone sięgnąć głębiej do kieszeni, ratując wspólną walutę. – Za dużo solidarności Europie szkodzi – ogłosił wczoraj.
Ministrowi wtórował Udo Di Fabio, do niedawna sędzia Federalnego Trybunału Konstytucyjnego, oznajmiając w wywiadzie radiowym, że stanów zjednoczonych Europy nie da się zbudować poprzez uwspólnotowienie długów.
Słowa Di Fabio odnotowane zostały z największą uwagą, gdyż to od niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego zależą obecnie dalsze losy naprawy Europy. Natychmiast po piątkowej debacie w Bundestagu zakończonej przyjęciem ustaw akceptujących...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta