Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sukcesy polskiej fantastyki

16 grudnia 1996 | Kultura | ŁG

Znak czasów

Sukcesy polskiej fantastyki

W tym roku polska literatura science fiction przeżywała prawdziwy boom. Ukazało się kilkanaście nowych powieści, a ich nakłady często przewyższały nakłady popularnej literatury przekładowej. Książki te mają krąg swoich zagorzałych zwolenników, jednak dyskusje na ich temat rzadko przedostają się na łamy masowej prasy.

Wydawcy literatury science fiction twierdzą, że są wkomfortowej sytuacji, bowiem niemal każdy wydany przez nich tytuł rozchodzi się dosłownie do ostatniego egzemplarza. Liczba odbiorców literatury s. f. w Polsce szacowana jest na kilkaset tysięcy młodych czytelników. Największe w naszym kraju czasopismo poświęcone literaturze science fiction "Nowa Fantastyka" rozchodzi się w nakładzie ponad 70 tys. egzemplarzy i jest to największy nakład tego typu miesięcznika na świecie. W Stanach Zjednoczonych, skąd wywodzi się literatura fantastycznonaukowa i gdzie wciąż...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 941

Spis treści
Zamów abonament