Platformy startowe dla nowych pomysłów biznesowych w Polsce wschodniej
FUNDUSZE UNIJNE | Osoby do 35. roku życia, mające ciekawe pomysły na rozwój własnego biznesu, będą mogły liczyć na wsparcie doradcze i organizacyjne, a następnie nawet 800 tys. dofinansowania na rozwój działalności i wprowadzenie własnego produktu na rynek krajowy lub zagraniczny.
Michał Kołtuniak
„Platformy startowe dla nowych pomysłów" to nazwa tzw. działania 1.1 programu „Polska wschodnia". Działania, które dzieli się na dwie części. Pierwszą o takiej samej nazwie jak powyższa i drugą zatytułowaną „Rozwój start-upów w Polsce wschodniej". I właśnie start-up, akceleracja, innowacje, inteligentne specjalizacje to podstawowe hasła, które przewijają się w ich opisach.
Generalnie celem całego działania jest stworzenie jak najlepszych warunków do rozwoju firm i przedsiębiorczości. Od etapu weryfikacji najlepszych pomysłów, ich oceny pod kątem gotowości do wejścia na rynek, poprzez wsparcie w postaci przygotowania odpowiedniego modelu biznesowego, po przyznanie pomocy na uruchomienie produkcji lub rozpoczęcie świadczenia usług.
Indywidualne wsparcie
Pierwsze tzw. poddziałanie (1.1.1) zakłada stworzenie w całym makroregionie programu wsparcia, którego celem będzie przekształcanie pomysłów biznesowych w realne produkty (towary lub usługi), przygotowanie ich pod kątem rynkowym oraz opracowania rentownych modeli biznesowych.
Zadaniem tzw. platform startowych będzie zapewnienie indywidualnego wsparcia dla innowacyjnych start-upów. Za realizację tych zadań będą odpowiadały różnego rodzaju instytucje otoczenia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta